top of page

Hakkımızda

Eğitimde

29 yıl

Direksiyonda

36 yıllık

tecrübe

 

Merhabalar,

 

Ehliyet, her gencin 18 yaşına geldiğinde almak için sabırsızlandığı bir belgedir.

 

Her ne kadar gençlik için özgürlüğü ifade eden bir belge olarak algılansada, günümüzde mesleki diploma kadar etkiliolduğu gözlenmektedir.

 

Yapılan iş başvurularında akademik kariyeriniz ne olursa olsun, bilgisayar kullanma bilgi ve becerisi, yabancı dil veehliyet olmazsa olmaz maddeleri oluşturmaktadır.

 

Global ekonomik kriz firmaları çeşitli tasarruf tedbirlerine yönlendirmiştir. Çalıştırdıkları mühendisin, temsilcinin, teknisyenin işlere kendi kullandıkları araçla gitmelerini tercih etmektedirler.

 

Yani işletmelerde, mühendis ve şöförü, satış/pazarlama temsilcisi ve şöförü, teknisyen ve şöförü gibi çift kişilik ekip yapısı eski Türk filmlerinde ve devlet dairelerinde kalmış olup, personel oluşumunda tek kişik ordu yapılanmasına gidilmektedir.

 

Ayrıca ehliyet almış olmanın yeterli olmadığını medyadaki günlük trafik kazaları haberlerindende anlamamız mümkündür. Bu haberler "aracı ehliyet değil sürücü kullanır" sözünün haklılığını kanıtlamaktadır.

 

Ehliyeti olduğu halde çeşitli nedenlerle araç kullanmaya cesaret edemeyen sürücülere, toplu taşıma aracı sürücüleri ve taksi sürücülerinin kuralsız sürüşlerinden ötürü gerçek bir tehlike arenasına çevirdikleri ve nedense araç kullanmanın çok büyük marifet kabul edildiği "İstanbul Trafiği" gibi özel bir adla anılan yollarda araç kullanabilmeleri için gerekli özel direksiyon dersleri, uzman bay ve bayan öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

 

Bu nedenlerle ehliyet 18 yaşını tamamlamış, sağlık durumu elverişli herkes için gerekli bir belge, özel direksiyon dersleri ise sürüş kabiliyetini geliştirerek her türlü ortamda araç kullanabilme becerisi kazanmak için gerekli bir aktivitedir.

 

Mutlaka iş ve yaşam koşullarınıza uygun bir zaman dilimine randevu verebiliriz.

Alper BARLAS

0543 370 28 13

Hakan BARLAS

0543 370 28 25

Saygılarımızla,

bottom of page